התאמת מכשירי שמיעה - גלי קול

 לא קל להתאים מכשיר שמיעה לנבדק אפילו אם מדובר על בעיה די פשוטה באוזן שנחשבת לנפוצה. התאמה מכשירי שמיעה צריכה להיות מקצועית ולהתחשב בכל הפרמטרים כמו למשל מחיר, מבנה האוזן, סוג הבעיה וכן הלאה. זה הזמן להבין כמה פרטים חשובים על התאמת מכשירי שמיעה, היכן זה מתבצע, כיצד זה קורה ולמה זה כל כך חשוב.

מדוע חשוב להתאים את מכשיר השמיעה?

בסופו של דבר מכשיר שמיעה הוא כלי עזר חשוב מאוד לא פחות ממקל הליכה, משקפיים או כל מוצר רפואי או סיעודי אחר שעוזר לאדם להתגבר על בעיה מסוימת שיש לו. מכשיר שמיעה עוזר לאנשים לשמוע טוב יותר ובחוש השמיעה כמובן שאי אפשר לזלזל. אמנם חוש השמיעה חשוב פחות מחוש הראייה אך בכל זאת אי אפשר באמת לחיות בלעדיו את אותם החיים. החיים לא יהיו תקינים באותה מידה ללא מכשיר שמיעה, ולא רק בענייני נוחות אלא גם בענייני בטיחות. לכן ההתאמה של מכשיר השמיעה חשובה מאוד הרי ללא ההתאמה לא בטוח שהוא יסייע עד מעט האחוזים לאותו אדם שזקוק לו. כמו כן ניתן להוסיף כי מכשיר שמיעה בוחרים לטווח ארוך ולכן ההתאמה שלו צריכה להיות מדויקת.

התאמת מכשירי שמיעה — גלי קול

התאמת מכשיר השמיעה לסוג הבעיה

התאמה מכשירי שמיעה צריכה להתבצע לפי מספר פרמטרים אך חשוב ההתאמה הראשונה צריכה להתבצע לפי סוג הבעיה. סוג הבעיה היא הדבר החשוב ביותר להתאמה הרי בסופו של דבר לכמה נבדקים במכון שמיעה יכולות להיות בעיות שונות בחלקים שונים של האוזן ולכן המכשירים שיותאמו להם יהיו שונים לגמרי. כמובן שיש מכשירי שמיעה שיכולים להיות טובים לכמה סוגי בעיות אך בכל זאת זה נתון שחייבים להתחשב בו. כמו כן חשוב לזכור כי ההתאמה של מכשירי השמיעה לסוג הבעיה היא זו שנותנת לו גישור על הפער שהבעיה יוצרת ואי התאמה מדויקת לחלוטין בפרמטר זה תוביל לבחירה לא מועילה.

התאמת מכשירי השמיעה לנוחות

אז אחרי שהבנו שצריך להתאים את מכשירי השמיעה לסוג הבעיה צריך להתחיל לעבוד על פרמטר אחר והוא הנוחות. מכשיר שמיעה הוא לא מוצר שמשתמשים בו מידי פעם אלא מוצר שמשתמשים בו באופן קבוע. לכן אי אפשר שהוא לא יהיה נוח למשתמש במאה אחוזים, הוא חייב להיות מתאים לצורת האוזן שלו ולדרישות העיצוביות שלו. למשל, יש מכשירי שמיעה תוך אוזניים שיהיו הרבה יותר מתאימים לילדים שלא רוצים שהחברים שלהם בכיתה יצחקו עליהם וגם לאנשים בוגרים שזה מפריע להם בכל מיני מישורים כמו למשל בחיי החברה או בזוגיות. כמו כן יש מכשירים גדולים יותר, יש צבעים שונים וכן הלאה.

התאמת מכשיר השמיעה לתקציב

התאמת מכשירי השמיעה לתקציב היא ההתאמה המעצבנת ביות אך אין מה לעשות, מדובר באחד הפרמטרים המשמעותיים ביותר. יש מכשירי שמיעה מעולים שיכולים להועיל לכם מאוד אך בכל זאת מדובר במכשירי שמיעה יקרים מאוד שלא כל אחד יכול להרשות לעצמו. אם אתם מעוניינים במכשירי שמיעה יקרים אתם יכולים לנסות למצוא מימון מקופת החולים או ביטוחה בריאות הפרטי שלכם אך בסופו של דבר המחיר ככל הנראה עדיין יישאר גבוה. בכל מקרה כדאי להשקיע לאורך זמן במכשיר איכותי שבאמת מתאים לכם אך כמובן בגבול התקציבי האפשרי.

מי יכול לסייע בהתאמת המכשיר?

כדי לבצע את ההתאמה הכי טובה שיש חשוב להתאים את המכשיר עם מקצוענים במכון השמיעה. במכוני שמיעה יגידו לכם אם אתם צריכים מכשירי שמיעה או לא וגם יעזרו לכם להבין איזה מכשירים נמצאים בשוק ומה מהם יתאים לצרכים שלכם אחרי תשאול קצר.

המאמר התאמת מכשירי שמיעה - גלי קול פורסם ראשון בבלוג

 from https://medium.com/@galeykoly1 Feed 

https://medium.com/@galeykoly1/%D7%94%D7%AA%D7%90%D7%9E%D7%AA-%D7%9E%D7%9B%D7%A9%D7%99%D7%A8%D7%99-%D7%A9%D7%9E%D7%99%D7%A2%D7%94-%D7%92%D7%9C%D7%99-%D7%A7%D7%95%D7%9C-a4badcaca4b0

תגובות

פוסטים פופולריים מהבלוג הזה

כמה זמן מקובל להמתין בתור למכון שמיעה?

בדיקות שמיעה בהסדר עם קופת חולים

בדיקות שמיעה 2019